Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - Стара планина - 19-и до 22-и септември

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

Стара планина - 19-и до 22-и септември

Купони, екскурзии, кръчми и всякакви сбирки и забави на ФОЛКЛОРИКА и приятели.

Модератори: geleto, pupins

Стара планина - 19-и до 22-и септември

Мнениеот bairbudala » Сря Сеп 02, 2009 10:26 pm

Ето едно предложение за екскурзия в Балкана, идеята за която се роди още в автобуса Самоков – София, на връщане от Рила :) Става въпрос за дните от 19-и до 22-и септември (събота до вторник), които са почивни.

Събота – пътуване от София до Сопот и изкачване до хижа Добрила, където да нощуваме (дават го 4 часа ходене)

Неделя – преход от хижа Добрила до заслон Ботев. Пътят минава по билото на Стара планина и ще отнеме цял ден, но пък се очертава живописен.

Понеделник – изкачване на връх Ботев, който е на около час от заслона, слизане към хижа Рай и водопада Райско пръскало (3-4 часа), след което слизане до Калофер и нощувка в някоя къща там. (Видях, че до Калофер има две места, подходящи за палатки, но това значи да си носим палатките на гръб през всичките дни. Ще го обсъдим ако има желаещи).

Неделя - разглеждане на Калофер (малко културен туризъм, стига само баири ;)): къщата – музей на Христо Ботев, месни църкви и манастири. Видях, че има и някаква екопътека по долината на река близо до града, ако остане време може да я видим. Вечерта се прибираме в София.

Тъй като до Сопот и Калофер има влакове, този път можем да пътуваме с тях. Ако все пак настоявате да се пътува с коли, можем да оставим колите на едната изходна точка и да пътуваме до/от другата с влак.

Не на последно място искам да уточня, че никога не съм ходил по тези места. Маршрутът е резултат от информацията, която успях да събера тези дни (тук искам да благодаря на Мириан :)). Така че, ако имате забележки или други по-добри идеи, моля да ги споделите тук тези дни.

Който има желание да дойде, моля да ми каже, а най-добре да пише тук, до понеделник, 7-и септември. Който пък има необходимите способности, нека да започне ритуали за хубаво време още от сега...
Туристът е човек, който намира най-трудния път да иде там, където няма абсолютно никаква работа.
Аватар
bairbudala

Мнениеот desi » Чет Сеп 03, 2009 2:44 pm

Една бройка от мен :)
Колко живота има вьв Вселената? Един.
desi

Мнениеот dobrutro » Чет Сеп 03, 2009 2:58 pm

И аз да се впиша :)
Ники
Аватар
dobrutro

Мнениеот Kaka_CBpaKa » Чет Сеп 03, 2009 3:17 pm

Аз се записвам като мРън само, че пропускам, защото тогава сме в Будва. :(
Аватар
Kaka_CBpaKa

Мнениеот bairbudala » Чет Сеп 03, 2009 3:36 pm

Kaka_CBpaKa написа:Аз се записвам като мРън само, че пропускам, защото тогава сме в Будва. :(

Мда, кофти съвпадение се получи, но за съжаление рядко дават по повече почивни дни наведнъж...
Туристът е човек, който намира най-трудния път да иде там, където няма абсолютно никаква работа.
Аватар
bairbudala

Мнениеот winger » Чет Сеп 03, 2009 5:30 pm

Аз съм минавал голяма част от маршрута, а и мяй си нямам работа тогава :Р, та може да додем и аз, ама незнам още дали ше дойда със сигурност.
Аватар
winger

Мнениеот bairbudala » Чет Сеп 03, 2009 6:23 pm

winger написа:Аз съм минавал голяма част от маршрута, а и мяй си нямам работа тогава :Р, та може да додем и аз, ама незнам още дали ше дойда със сигурност.

А, Тони :)

Мноу ш'се радвам да те видим, ако дойдеш 8)
Аватар
bairbudala

Мнениеот bairbudala » Чет Сеп 03, 2009 6:26 pm

Едно уточнение - този път основно брат ми (Ники (dobrutro)) ще се занимава с организацията - запазване на места по хижи и т.н., така че се обръщайте към него при желание да дойдете.
Аватар
bairbudala

Мнениеот Milenkata » Чет Сеп 03, 2009 7:47 pm

За сега съм мнооого ЗА, но в понеделник ще знам със сигурност!
Аватар
Milenkata

Мнениеот cherry » Пет Сеп 04, 2009 9:47 am

Две бройки от мен. Само не съм сигурна за последната вечер дали ще оставаме...
Аватар
cherry

Мнениеот bairbudala » Пет Сеп 04, 2009 7:15 pm

Ето един много несигурен още списък:

1. Деси
2. Деси
3. Здравко
4. Миленката
5. Ники
6. Стефи + 1
8. Тони

Забележка: Павката с евентуално още хора ще се присъедини в неделя вечерта.
Аватар
bairbudala

Мнениеот Snejec » Пон Сеп 07, 2009 5:16 pm

предполагам, че едното от двете Десита в списъка съм аз, но все пак да си кажа: Идвам! :)
I told you that we could fly
cause we all have wings
but some of us don't know why...
Аватар
Snejec

Мнениеот dobrutro » Пон Сеп 07, 2009 6:30 pm

Snejec написа:предполагам, че едното от двете Десита в списъка съм аз, но все пак да си кажа: Идвам! :)

Правилно предполагаш :)

1. Деси (desi)
2. Деси (Snejec)
3. Здравко
4. Миленката
5. Ники
6. Стефи + 1
8. Тони
Ники
Аватар
dobrutro

Мнениеот winger » Пон Сеп 07, 2009 9:28 pm

За сега отпадам аз, ама аз и да идвам ше си дойда така, без резерваций и такива ;)
Аватар
winger

Мнениеот kammy » Вто Сеп 08, 2009 9:07 pm

Късно ли е да реша до петък?
kammy

Следваща

Назад към Забавления извън залата