Страница 2 от 2

Re: Усмивки на всички приятели!

МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 9:09 am
от Kaka_CBpaKa
Mitaschki написа:Я то си било написано! Еми аз не съм го видял ;) и се опитах да го изпиша самостоятелно :)
И си мислех, че съм проявил творчество ;) Ха-ха-ха :)
Но явно са ми се затваряли очичките, за да не видя, че го има вече изписано ...

Усмивки на всички приятели!


Мите, като искаш упражнение:

http://vbox7.com/play:bb638f1d

Кое е това хоро и какъв размер е? :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 10:47 am
от Bate Niki
Ооо, това ми е любима песен :)

МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 7:45 pm
от Pivs
stqf написа:може би ... някой ден и аз ще ги разбера - все пак всичко опира до желанието и старанието (макар че дори и при наличието им - има хора които си остават "музикални инвалиди")


Това е като с надеждата ми да стана по - умна :lol: :lol: :lol: Тя винаги умира последна :lol: :lol: :lol: Нооо всъщност, ако слушаш по внимателно в самата музика мисля, че с времето ще почнеш да я чуваш, а не само да я слушаш ;)

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 4:48 pm
от plamen74.72
Здравейте! Повече от 17-18 години не съм се занимавал с музика, а и теорията никога не съм я учил, въпреки че свирех в градския духов оркестър! Тази тема с тактовете никога не съм я разбирал и искам да ви попитам за две песни в какъв такт са?! Едната е много стара и я намерих тук:
http://vbox7.com/play:fe805548
А другата тук, и до колкото знам я наричат песента на цар Давид:
http://www.youtube.com/watch?v=NwKD8s0k ... re=related

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 10:12 am
от pupins
plamen74.72 написа:Здравейте! Повече от 17-18 години не съм се занимавал с музика, а и теорията никога не съм я учил, въпреки че свирех в градския духов оркестър! Тази тема с тактовете никога не съм я разбирал и искам да ви попитам за две песни в какъв такт са?! Едната е много стара и я намерих тук:
http://vbox7.com/play:fe805548
А другата тук, и до колкото знам я наричат песента на цар Давид:
http://www.youtube.com/watch?v=NwKD8s0k ... re=related


Здравейте!
Първата песен е в размер 7/8 с първи дълъг дял (3+2+2), а второто изпълнение - в 4/4 (най-популярната еврейска песен).
:)

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 1:52 pm
от plamen74.72
Благодаря! Дано някой ден и аз да се науча да ги броя тия тактове :)

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Чет Май 14, 2015 4:23 pm
от elita69
Здравейте,кой знае със сигорност какъв размер е хорото ''Арканул'' 2/4 или 9/8 :)

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Пон Май 18, 2015 12:53 pm
от pupins
elita69 написа:Здравейте,кой знае със сигорност какъв размер е хорото ''Арканул'' 2/4 или 9/8 :)



Със сигурност не е 9/8 :)

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 7:25 pm
от joanna_1995
Здравейте :) Може ли някой да ми помогне с намирането на хубава музика за хорото Ширто за един концерт ?

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 5:25 pm
от baigani0
Здравейте мили съфорумци, имам няколко въпроса към компетентните и учени хора, интересувам се от следните неща:

изпълнител Латинка Петрова - Вятърът и цветето , може ли да се играе Ганкино,Джангурица,или какви са вариантите?

изпълнител Стойка Германова - Нема да си простам, Ширто ?

изпълнител Илия Луков - Сиромах си бех , Ширто ?

изпълнител Володя Стоянов - Пей душо пей ?

изпълнител Володя Стоянов - Без любов не се живее , Ганкино ?

Благодаря предварително на отзовалите се.
Поздрави

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 8:03 pm
от OmniSWIFT
baigani0 написа:Здравейте мили съфорумци, имам няколко въпроса към компетентните и учени хора, интересувам се от следните неща:

изпълнител Латинка Петрова - Вятърът и цветето , може ли да се играе Ганкино,Джангурица,или какви са вариантите?

Джангурица
baigani0 написа:изпълнител Стойка Германова - Нема да си простам, Ширто ?

Да, ширто.

baigani0 написа:изпълнител Володя Стоянов - Без любов не се живее , Ганкино ?

Джангурица

Re: Размери в народните танци..

МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2018 12:21 am
от optimeon