Re: Усмивки на всички приятели!

Публикувано на:
Вто Мар 10, 2009 9:09 am
от Kaka_CBpaKa
Mitaschki написа:Я то си било написано! Еми аз не съм го видял

и се опитах да го изпиша самостоятелно

И си мислех, че съм проявил творчество

Ха-ха-ха

Но явно са ми се затваряли очичките, за да не видя, че го има вече изписано ...
Усмивки на всички приятели!
Мите, като искаш упражнение:
http://vbox7.com/play:bb638f1d
Кое е това хоро и какъв размер е?


Публикувано на:
Вто Мар 10, 2009 10:47 am
от Bate Niki
Ооо, това ми е любима песен


Публикувано на:
Чет Мар 26, 2009 7:45 pm
от Pivs
Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Чет Фев 23, 2012 4:48 pm
от plamen74.72
Здравейте! Повече от 17-18 години не съм се занимавал с музика, а и теорията никога не съм я учил, въпреки че свирех в градския духов оркестър! Тази тема с тактовете никога не съм я разбирал и искам да ви попитам за две песни в какъв такт са?! Едната е много стара и я намерих тук:
http://vbox7.com/play:fe805548А другата тук, и до колкото знам я наричат песента на цар Давид:
http://www.youtube.com/watch?v=NwKD8s0k ... re=related
Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Пет Фев 24, 2012 10:12 am
от pupins
plamen74.72 написа:Здравейте! Повече от 17-18 години не съм се занимавал с музика, а и теорията никога не съм я учил, въпреки че свирех в градския духов оркестър! Тази тема с тактовете никога не съм я разбирал и искам да ви попитам за две песни в какъв такт са?! Едната е много стара и я намерих тук:
http://vbox7.com/play:fe805548А другата тук, и до колкото знам я наричат песента на цар Давид:
http://www.youtube.com/watch?v=NwKD8s0k ... re=related
Здравейте!
Първата песен е в размер 7/8 с първи дълъг дял (3+2+2), а второто изпълнение - в 4/4 (най-популярната еврейска песен).

Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Пет Фев 24, 2012 1:52 pm
от plamen74.72
Благодаря! Дано някой ден и аз да се науча да ги броя тия тактове

Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Чет Май 14, 2015 4:23 pm
от elita69
Здравейте,кой знае със сигорност какъв размер е хорото ''Арканул'' 2/4 или 9/8

Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Чет Мар 10, 2016 7:25 pm
от joanna_1995
Здравейте

Може ли някой да ми помогне с намирането на хубава музика за хорото Ширто за един концерт ?
Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Пет Сеп 01, 2017 5:25 pm
от baigani0
Здравейте мили съфорумци, имам няколко въпроса към компетентните и учени хора, интересувам се от следните неща:
изпълнител Латинка Петрова - Вятърът и цветето , може ли да се играе Ганкино,Джангурица,или какви са вариантите?
изпълнител Стойка Германова - Нема да си простам, Ширто ?
изпълнител Илия Луков - Сиромах си бех , Ширто ?
изпълнител Володя Стоянов - Пей душо пей ?
изпълнител Володя Стоянов - Без любов не се живее , Ганкино ?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Поздрави
Re: Размери в народните танци..

Публикувано на:
Вто Мар 20, 2018 12:21 am
от optimeon