Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - Скарпини

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

Скарпини

Kоя ви е любимата народна песен, какво хоро искате да научите или да споделите, какво ви кара да танцувате...
Народни носии, музикални инструменти, обичаи и традиции, празници, етнографски области...

Модератори: geleto, pupins

Скарпини

Мнениеот pupins » Нед Дек 16, 2007 3:42 am

Отдавна исках да пусна такава тема, защото явно доста хора се вълнуват от това - от къде и за колко пари могат да се закупят "скарпини" в днешно време...
Личното ми проучване стигна само до магазина на ул. "Коста Лулчев" в София, където продават "скарпини" за 76 и 96лв. (струва ми се доста висока цена).
Ако някой знае друго място, където да продават така удобните обувки за танцуване - моля да сподели. :)
Аватар
pupins
Site Admin

Мнениеот Pixie » Нед Дек 16, 2007 12:50 pm

Ами и аз си мислех да си взема скарпини, но не е ли по-добре докато се тренира да се стъпва на плоска подметка, за да се раздвижва крака? Разбира се, на токче е много по-удобно, но като се свикне на вискоко и ако се наложи да се свалят обувките, няма ли да е трудно да се танцува? Аз лично имам проблем с десния глезен и затова питам. :) :roll:
"Всички нещастия на човека се дължат на неспособността му да стои тихо в своята стая, усамотен"
Блез Паскал
Аватар
Pixie

Мнениеот pupins » Нед Дек 16, 2007 4:15 pm

Аз лично почти винаги съм играла народни танци със скарпини - страшно са ми удобни за танцуване, особено при изпълнение на "причуквания". :lol:
В началото на 10-ти клас, когато в ДХУ изучавахме танците от шопска област ми беше доста неудобно да танцувам с цървули, имах чувството, че играя боса, но после свикнах.
А иначе не съм специалист - ортопед, че да мога да кажа с какви обувки е по-добре да се танцува. Смятам, че е въпрос на индивидуален комфорт и избор. :wink:
Аватар
pupins
Site Admin

Мнениеот Bate Niki » Чет Дек 20, 2007 1:03 am

Порових се малко ако успея да ви помогна и това е единственото,което успях да намеря.

"Има един магазин за български обувки от производител, съвсем близко като тръгнеш от бул. Христо Ботев по Пиротска в западна посока (към 18-то училище), от лявата страна на улицата е."

Информацията е от април месец,тази година и не знам дали все още е актуална.Ако някой има път,може да провери :)
Надявам се да съм бил полезен.
Също и за някакъв магазин около Плиска,но нищо повече...
До скоро на партито :)
Ники
Аватар
Bate Niki

Мнениеот pupins » Чет Дек 20, 2007 9:46 pm

Благодаря ти, Bate Niki! Това е ценна информация... надявам се да мога скоро да посетя магазина, за да напиша отзиви. А за този около Плиска, ако е балетният магазин на ул. "Коста Лулчев" - вече го посетих, и коментирах.
:?
Аватар
pupins
Site Admin

Мнениеот gro` » Пет Дек 28, 2007 7:36 pm

само не разбрах защо смяташ че скарпините в магазина на КОста Лулчев са МНОГО скъпи?! Ти какво очакваш да са по 20 лв? Отиди в Руския инфо. център и тогава ще си говорим за скъпо при положение че там са по 120лв и направих огромната грешка да си купя първите скарпини от там защото са адски неудобни...
Аватар
gro`

Мнениеот pupins » Съб Дек 29, 2007 7:25 pm

gro` написа:само не разбрах защо смяташ че скарпините в магазина на КОста Лулчев са МНОГО скъпи?! Ти какво очакваш да са по 20 лв? Отиди в Руския инфо. център и тогава ще си говорим за скъпо при положение че там са по 120лв и направих огромната грешка да си купя първите скарпини от там защото са адски неудобни...

:D Очаквам да помогна на такива като теб да не правят "огромни грешки" като се набутват с по 120 лв. за "адски неудобни" скарпини. И понеже не си единствената - затова пуснах и темата.
Аватар
pupins
Site Admin

Мнениеот gro` » Нед Дек 30, 2007 11:18 am

ок ама скарпини /хубави/ за по малко от 60лв. няма да намериш!
От Витоша по-високо нема,от Искъро по-длъбоко нема,от София по-големо нема, от шопо по-арен и убав човек нема! Дръж се земьо-шоп те гази!Кой? Шоп!
Аватар
gro`

Мнениеот cecilia » Пет Апр 18, 2008 8:03 pm

Верчето от Русе ( играе в зала универсиада ) каза че може да намери евтини скрапини за всички желаещи. До колкото си спомням говореше за цени от около 30 лв.
Може би трябва да направим списък за да я облекчим.
Име и номер на обувките мисля ще е достатъчен. Като начало можете да изявявате желанията си тук, защото все още не сме назначили "отговорник" за списъка към който да можете да се обръщате :)
~ Или схващаш, или не.~ Бъди от тези, които схващат.~ Сам си правиш живота.~ Няма действителност, само възприятия.
Филип Макгро
Аватар
cecilia

Мнениеот Biseto » Пет Апр 18, 2008 9:39 pm

Пу съм първа :)
1. Бисерка Тодорова - номер 38
Biseto

Мнениеот mamamia » Пет Апр 18, 2008 10:01 pm

30 лв. е добре
И аз искам 1 чифт - 36/37 номер... трябва да меря :roll:
Аватар
mamamia

Мнениеот may » Съб Апр 19, 2008 10:31 pm

И аз искам обувки #37.Ако някой прави списък моля пуснете го тук :wink:
Аватар
may

Мнениеот Svetleto » Пон Апр 21, 2008 3:41 pm

Това е много хубаво, но обувки без проба взимат ли се? Аз имам и 40, и, 41, и 42. И всичките все са ми тамън! Как да разбера какви да си поръчам? :shock:

Преди 2-3г. си правих обувки (за танго) при един обущар на Христо Ботев 145. Струваха 50лв. До колкото знам се е специализирал в танцувална насока. Дали прави скарпини обаче, не зная.
Svetleto

Мнениеот Biseto » Пон Апр 21, 2008 3:59 pm

Svetleto написа:Това е много хубаво, но обувки без проба взимат ли се? Аз имам и 40, и, 41, и 42. И всичките все са ми тамън! Как да разбера какви да си поръчам? :shock:

Преди 2-3г. си правих обувки (за танго) при един обущар на Христо Ботев 145. Струваха 50лв. До колкото знам се е специализирал в танцувална насока. Дали прави скарпини обаче, не зная.

пък може и отстъпка за количество да ни направи :lol:
Biseto

Мнениеот cecilia » Пон Апр 21, 2008 4:04 pm

Това си заслужава да се провери !
На някой мястото да му е удобно или близо ?
Иначе можеш да поискаш за проба от някой от състава, има достатъчно хора които танцуват със скрапини вече ...
~ Или схващаш, или не.~ Бъди от тези, които схващат.~ Сам си правиш живота.~ Няма действителност, само възприятия.
Филип Макгро
Аватар
cecilia

Следваща

Назад към Всичко за българския фолклор