Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - В неделя (21.06.2009г.) на Витоша

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

В неделя (21.06.2009г.) на Витоша

Купони, екскурзии, кръчми и всякакви сбирки и забави на ФОЛКЛОРИКА и приятели.

Модератори: geleto, pupins

Мнениеот Snejec » Вто Юни 16, 2009 8:24 pm

:) май и това ще го изтървам, както е тръгнало :lol: нищо, да се забавлявате и скоро ще повторим, нали :roll:
I told you that we could fly
cause we all have wings
but some of us don't know why...
Аватар
Snejec

Мнениеот bairbudala » Вто Юни 16, 2009 8:25 pm

Winnie the Pooh написа:
dobrutro написа:Надолу е също толкова стръмно, колкото и нагоре, дори малко повече :). И брат ми има навик да засилва камъни по ходещите пред него :)

Хм, това е добър начин никой да не ходи пред водача :) :) :)

Само не разбрах как надолу е по-стръмно от нагоре - това сигурно е от Висша математика 3 част, аз само до 2-ра съм ги докарала ;)

Ники пак се е изказал неподготвен (и по двата въпроса ;))
Туристът е човек, който намира най-трудния път да иде там, където няма абсолютно никаква работа.
Аватар
bairbudala

Мнениеот sto_kila_rakia » Сря Юни 17, 2009 12:57 pm

Аз още не знам дали ще дойдем - ще ми се, ама ще видим как ще е положението

но аз лично бих обърнал маршрута - сутринта към 8-9 да сме на изходна позиция в Бояна пред боянско ханче, час и половина нагоре към водопада - там се опъват едни одеалца е се прави лекинка размазня - бири, сандвичи, препичане, къпане във вирчето, което е над водопада - въобще това е страхотно спасение от жегата - и после като ни писне - хващаме нагоре до момина скала, златните и надолу към княжево. Пък може и да не се ходи през княжево, а да се слезне по заобиколната пътека, която е с един час по- дълга, но е значително по-лека.

Защото слизането от боянския надолу по пряката пътека е... меко казано ад! много е стръмно!!! За изкачване е ок, но за слизане е кошмар - направо си те заболяват колената (пък и аз мразя да слизам - ако можеше само да се катеря щях да съм най- щастлив)
Възпитаният мъж не прави забележка на жена, неправилно носеща траверса!
Аватар
sto_kila_rakia

Мнениеот vipodil » Сря Юни 17, 2009 2:36 pm

честно казано и аз съм за обръщането на маршрута...най-малко заради разнообразието, защото винаги слизаме от там... та веднъж и да се качим...

иначе е почти сигурно че ще дойда независимо от маршрута
vipodil

Мнениеот bairbudala » Сря Юни 17, 2009 2:47 pm

sto_kila_rakia написа:Аз още не знам дали ще дойдем - ще ми се, ама ще видим как ще е положението

но аз лично бих обърнал маршрута - сутринта към 8-9 да сме на изходна позиция в Бояна пред боянско ханче, час и половина нагоре към водопада - там се опъват едни одеалца е се прави лекинка размазня - бири, сандвичи, препичане, къпане във вирчето, което е над водопада - въобще това е страхотно спасение от жегата - и после като ни писне - хващаме нагоре до момина скала, златните и надолу към княжево. Пък може и да не се ходи през княжево, а да се слезне по заобиколната пътека, която е с един час по- дълга, но е значително по-лека.

Защото слизането от боянския надолу по пряката пътека е... меко казано ад! много е стръмно!!! За изкачване е ок, но за слизане е кошмар - направо си те заболяват колената (пък и аз мразя да слизам - ако можеше само да се катеря щях да съм най- щастлив)

Добре, съгласен съм и да катерим към водопада. А за слизането - нямам идея пътеката дето минава край Владая и Тихия кът откъде точно тръгва при Златните мостове... Няма лошо да слезем и по обичайния път към Княжево, само дето е скучен. Има и друг вариант - да слезем в Драгалевци през Кикиш и евентуално Бай Кръстьо. Даже аз натам клоня повече при тези обстоятелства.
Туристът е човек, който намира най-трудния път да иде там, където няма абсолютно никаква работа.
Аватар
bairbudala

Мнениеот sto_kila_rakia » Сря Юни 17, 2009 2:54 pm

bairbudala написа:нямам идея пътеката дето минава край Владая и Тихия кът откъде точно тръгва при Златните мостове...

има една пътека, която слиза към пътя - там при спирката на рейсовете - цепи напряко един завой на пътя и слиза надолу, така че реката ти остава отдясно, а не отляво - само по тази пътека надолу се стига до владая - мисля, че маркировката беше синя
Възпитаният мъж не прави забележка на жена, неправилно носеща траверса!
Аватар
sto_kila_rakia

Мнениеот bairbudala » Сря Юни 17, 2009 3:07 pm

sto_kila_rakia написа:
bairbudala написа:нямам идея пътеката дето минава край Владая и Тихия кът откъде точно тръгва при Златните мостове...

има една пътека, която слиза към пътя - там при спирката на рейсовете - цепи напряко един завой на пътя и слиза надолу, така че реката ти остава отдясно, а не отляво - само по тази пътека надолу се стига до владая - мисля, че маркировката беше синя

Да, мисля че разбрах кое имаш предвид. То това откъде да слезем можем да го решим и на Момина скала в зависимост от състоянието на групата.
Аватар
bairbudala

Мнениеот бУбина » Сря Юни 17, 2009 3:11 pm

bairbudala написа:в зависимост от състоянието на групата.

Най-мразим да ми викат "група"! :lol:
Аватар
бУбина

Мнениеот bairbudala » Сря Юни 17, 2009 3:33 pm

бУбина написа:

Еййй, се не си доволна значи :lol:
Аватар
bairbudala

Мнениеот SunnySkies » Сря Юни 17, 2009 4:23 pm

бУбина написа:

Бубинке, този път се радвай, че няма да си "стръв" :lol:
Всеки ден е добър ден. Юн Мън
Защото те води напред. Аз
Аватар
SunnySkies

Мнениеот makaroni » Сря Юни 17, 2009 4:34 pm

Поздрави на всички!
Пламена съм - другата Пламена дето беше на Триград.

И аз съм навита за похода в неделята, стига да решите да направите връщането през Драгалевци или Симеоново.
Искам да си взема и кучето, но ще ми бъде трудно да се прибера до Дианабад с 40 кг ретрийвър от Княжево или Бояна
makaroni

Мнениеот bairbudala » Сря Юни 17, 2009 4:48 pm

makaroni написа:Поздрави на всички!

И аз съм навита за похода в неделята, стига да решите да направите връщането през Драгалевци или Симеоново.
Искам да си взема и кучето, но ще ми бъде трудно да се прибера до Дианабад с 40 кг ретрийвър от Княжево или Бояна

Екстра, ще си имаме и пазач ;)
Аватар
bairbudala

Мнениеот бУбина » Сря Юни 17, 2009 5:02 pm

makaroni написа:Поздрави на всички!

Отсега си резервирам 2-3 часа да го начеша и да си играем! ПЪК!
Аватар
бУбина

Мнениеот makaroni » Чет Юни 18, 2009 9:41 am

целият е твой!:)
makaroni

Мнениеот bairbudala » Пет Юни 19, 2009 10:11 am

Остана да се разберем за час и място на срещата. Има ли някой, който не знае как да стигне до Бояна и иска да направим срещата на по-централно място?
Аватар
bairbudala

ПредишнаСледваща

Назад към Забавления извън залата