Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - Сериозна тема

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

Сериозна тема

Пишете за каквото Ви хрумне.

Модератори: geleto, pupins

Мнениеот sleeptalker » Чет Ное 26, 2009 5:35 pm

А аз като ви говорех, че всички тия болести - луда крава, птичи грип, сега и свинския грип, според мен са измислени болести? Че това е ясно още от самото начало.

Преди време се въртеше една история за "гъшата х.йня". Е, историята с тия болести е същата!!!
Не е важно да правиш само Добро -
важно е и да го правиш добре!
Аватар
sleeptalker

Re: Сериозна тема

Мнениеот OmniSWIFT » Чет Фев 25, 2010 8:41 pm

Ето ви малко тема за размисъл:
Recycle your batteries! Рециклирайте батериите!
Аватар
OmniSWIFT

Мнениеот stqf » Чет Апр 01, 2010 4:44 pm

...

Did you smile today? :)
Аватар
stqf

Мнениеот yordany » Чет Апр 01, 2010 5:46 pm

stqf написа:Новината на деня:
http://www.standartnews.com/news/detail ... 89%D0%BE-5

Не се хванах :-)
Аватар
yordany

Мнениеот SunnySkies » Пон Апр 12, 2010 6:04 pm

Всеки ден е добър ден. Юн Мън
Защото те води напред. Аз
Аватар
SunnySkies

Мнениеот Vanya » Сря Апр 21, 2010 2:36 pm

http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/04/15/ ... hvam.89418

Хич не обичам сериозните теми, но...
това не мога да не го пусна... аз ли полудявам или светът около мен?!?!?!?!
Vanya

Мнениеот pupins » Сря Апр 21, 2010 3:09 pm

Vanya написа:http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/04/15/az-samo-shte-se-usmihvam.89418

Хич не обичам сериозните теми, но...
това не мога да не го пусна... аз ли полудявам или светът около мен?!?!?!?!

Докато цари безхаберие сред народа... такива "маскари" ще дирижират парада.
Аватар
pupins
Site Admin

Мнениеот Nadya » Сря Апр 21, 2010 3:21 pm

pupins написа:Докато цари безхаберие сред народа

Мисля, че най-страшно е да чуеш от млад и/или образован човек нещо като - "Има ли смисъл да гласувам или да направя нещо добро - от мен нищо не зависи" :(

И също така мисля, че ние, фолклорианците, всеки път доказваме обратното!

Поздравчета от мен 8)
Надя Й.
Nadya

Мнениеот бУбина » Сря Апр 21, 2010 3:40 pm

С риск да съм по-крайна, "ние, фолклорианците" все още не е гражданска позиция. Това, че всички се радваме на народните танци не гарантира Бай-Тошова избирателна активност от 99.98%.
Аватар
бУбина

Мнениеот makaroni » Сря Апр 21, 2010 3:54 pm

А аз, като гледам нахалната сбирщината от журналисти, смятам че жената е дала най-разумния възможен отговор. Нито са поканени на пресконференция, нито са получили съгласието и да бъде снимана и "интервюирана".

Няма да е лошо купчинката с микрофоните да си припомнят, че словосъчетанието е "ДАВАМ интервю" (имплементира в себе си елемента "по желание"), а не "ВЗЕМАТ ми интервю".
А те смятат че всичко им е позволено и могат да "ВЗЕМАТ интервюта" когато, където и от когото поискат. Ще вземат, ако им се даде!

Крайно време е в тази държава (за нашата говоря - България) да започнат да се уважават правата на личността!
makaroni

Мнениеот Pivs » Сря Апр 21, 2010 4:32 pm

Интересно кой ще даде отговор на обикновените хора на всичките им въпроси като един бъдещ министър на здравеопазването се държи пред медиите като бавноразвиващ се... Ако смяташ, че това е нормално и е най - добрия даден отговор на журналистите... тогава нямам какво да ти кажа. Според мен колкото и нахална сбирщина да са те, са хора, които се стараят да си вършат работата по какъвто и да е възможен начин... а тя е да събират достатъчно информация, за да я пресъздадат на хората от ежедневието. В никакъв случай не искам да защитавам сбирщината журналисти, напротив понякога дори си измислят безочливо. Но за да си добър в управлението на едно нещо трябва да знаеш как да си поставяш позициите пред света, а журналистите са голяма част от очите на света :)
Ива
Аватар
Pivs

Мнениеот makaroni » Сря Апр 21, 2010 5:50 pm

Проф. Борисова е казала какво е имала да казва, когато е била представена от Бойко Борисов.
За който е пропуснал:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2892011

Не виждам какво повече искат от нея само една седмица по-късно, за която дори да е влязла в длъжност. Когато стане министър и си изгради стратегия и план за действие, със сигурност ще информира "обикновените хора".

А тез с микрофоните дето "си вършели работата", няма да е лошо да проявят елементарна култура като например:
- да се обадят на проф. Борисова;
- да си поискат среща в удобно за нея време;
- да и изпратят списък с въпросите си, за да може жената да се подготви,

и ще си получат подробностите.
makaroni

Мнениеот Pivs » Сря Апр 21, 2010 8:23 pm

Да си на върха е най - трудно! Като е стигнала дотам, ще трябва да се представя подобаващо дори пред нахалните журналисти, а не да се прави на надута невменяема патка с извинение ;) Излиза смешна в очите на хората със сътветното си поведение пред медиите, все пак те са тези, които я представят пред света. Че журналистите са нахални и дори нагли и си измислят мисля, че преди това пак споменах, ако не си чела внимателно ;) че не го одобрявам :) Не налагам мнение, просто споделям, за мен тя се е държала като невменяема и с този запис, който всички видяхме става за смях. Как хората да вярват на такъв човек, който просто "се усмихва" на всяко едно нещо. Ако някой твой близък е умрял от нещо, заради което някой лекар или лице, което е на висока длъжност в здравеопазването просто се е усмихвало, надали ще говориш с такова почитание за "великата" проф. Борисова, сигурна съм :) Пък и като е ерудирана и възпитана и има качествата да бъде министър, то не смятам, че и трябва кой знае каква предварителна подготовка, за да отговаря на въпросите, които могат да и зададат медиите :) България има много върху какво да работи относно здравеопазването си и не я обвинявам, че не си върши работата, но щом едно такова нещо като медиите я плаши и я кара да се държи като невменяема, представям си по - сложните препядствия как ще ги преминава :) А смяташ ли, че България има нужда от някой несигурен в този момент? Аз не смятам.
Ива
Аватар
Pivs

Мнениеот Vanya » Сря Апр 21, 2010 8:31 pm

Проблемът за мен не е в това, че не дава отговор. Тя се държи просто неадекватно. Мисля, че реплика от сорта: ще отговоря на всички въпроси на пресконференцията или просто - обадете се за среща, е по - подходящ от: изгонете ги и усмихвам се повторен 10000000 пъти. :roll: :?: :!: :?: :!: :!:

Журналистите - да, нахални са и дразнещи повечето пъти, но това не извинява неадекватни реакции. След като си се съгласил да бъдеш публична личност си поемаш отговорността. :idea:

Избирателната активност - еми демокрация сме, всеки има право да гласува или не :? (за съжаление или радост)
Vanya

Мнениеот ружки » Сря Апр 21, 2010 11:34 pm

Че, има журналисти които са срам за гилдията , спор няма ! Тези , от клипчето обаче ПРОСТО ПИТАХА . На крива ракета , космосът и' пречи , на ( ах, какво прилагателно ми идва на ум ..) политици - журналистите ....
Някои от вас може би помнят 1997 г , август, автобуса с изгорелите войничета....Ние може и да сме забравили, но майките им,не ! Няколко часа след трагедията, една "нагла " журналистка- Севда Шишманова, хвана бившият министър на вътрешните работи в едно заведение в компанията на Жени Калканджиева и други тем подобни "дами".....И , той така реагира - "държавнически, отговорно , пример за морал ."След това му излезе прозвището Мис Начев, но какво от това...
Наскоро, друг един "досаден " журналист ни напомни за убития 2008 година Стоян Балтов . Делото си се точи и ще се точи кой знае още колко....Егати , досадния журналист !
Много търпим в тази държава ! Ха, някой е надигнал глас, все ще се намери друг да го дръпне надолу ....
Затова и пиша сега ! Малко е да кажа , че съм възмутена ! Боже, това здравен министър ли е или пациент на психиатрична клиника?! ....
Аватар
ружки

ПредишнаСледваща

Назад към Животът, Вселената и всичко останало...