Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - Сериозна тема

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

Сериозна тема

Пишете за каквото Ви хрумне.

Модератори: geleto, pupins

Re: Сериозна тема

Мнениеот makaroni » Чет Апр 22, 2010 10:20 am

Pivs написа: Излиза смешна в очите на хората.

ружки написа: Боже, това здравен министър ли е или пациент на психиатрична клиника?! ....

Зависи от очите и от хората - всеки съди според себе си.

Pivs написа:Че журналистите са нахални и дори нагли и си измислят мисля, че преди това пак споменах, ако не си чела внимателно че не го одобрявам .

Основният мотив в изказването ми беше, че проф. Борисова е постъпила по възможно най-разумният начин. И тя можеше като някои други представители на властта или бизнесмени да се държи грубо и арогантно, и да счупи някоя и друга камера.

Pivs написа:Ако някой твой близък е умрял от нещо, заради което някой лекар или лице, което е на висока длъжност в здравеопазването просто се е усмихвало.

Може да се случи, ама не заради някой, който е 'на висока длъжност', а заради някой който просто "е на работа" и не я върши или я върши некомпетентно. За тези случай си има начини и средства за действие.

ружки написа: Тези , от клипчето обаче ПРОСТО ПИТАХА . На крива ракета , космосът и' пречи , на ( ах, какво прилагателно ми идва на ум ..) политици - журналистите ....

Жената е на професионален конгрес (конференция по еднокринология) и не забравяйте, че все още не е министър.
Журналистите не са били поканени, а са се ВЪЗПОЛЗВАЛИ от присъствието и там:
http://www.vsekiden.com/?p=68144
А в самото клипче, тя ги кани да останат в залата като зрители, ако се интересуват от проблемите на ендокринологията. Само че като гледам, нито един от тях не е останал, щото на таз конференция няма да чуят "нещо жълто по въпроса за визията на г-жата относно здравната реформа".

Поставете се на нейно място. Все едно да кандидатствате за нова работа, единствената информация за която имате от обявата и някой от агенцията за подбор на персонал настоятелно да ви пита "Ама вие как точно смятате да се сработите с бъдещете си колеги и началници."
Едва ли ще можете да дадете конкретен отговор. Подходъта е индивидуален и зависи от конкретния човек и характера на взаимоотношенията.

Та и проф. Борисова така: като се запознае в дълбочина с конкретните проблемите на здравната реформа ще измисли и решения.
makaroni

Мнениеот Nadya » Чет Апр 22, 2010 10:50 am

бУбина написа:С риск да съм по-крайна, "ние, фолклорианците" все още не е гражданска позиция. Това, че всички се радваме на народните танци не гарантира Бай-Тошова избирателна активност от 99.98%.

Бубинке, това казвам и аз - за съжаление въпреки, че са образовани и/или млади, много от хората остават безхаберни както към правото си на избор, така и към гражданските си задължения, заради което положението ни е такова, каквото е.

Светлата ми мисъл беше, че "скромната" ни фолклорианска група поне сме настроени положително, когато сме заедно.
Последна промяна Nadya на Чет Апр 22, 2010 11:54 am, променена общо 2 пъти
Надя Й.
Nadya

Мнениеот bairbudala » Чет Апр 22, 2010 11:48 am

Nadya написа:
бУбина написа:С риск да съм по-крайна, "ние, фолклорианците" все още не е гражданска позиция. Това, че всички се радваме на народните танци не гарантира Бай-Тошова избирателна активност от 99.98%.

Бубинке, това казвам и аз - за съжаление въпреки че са образовани и/или млади, много от хората остават безхаберни, както към правото си на избор, така и към гражданските си задължения, заради което положението ни е такова, каквото е.

Светлата ми мисъл беше, че "скромната" ни фолклорианска група поне сме настроени положително, когато сме заедно.

Радвам се, че така мислиш - да си настроен положително е едно от най-добрите неща, които можеш да направиш по принцип, а за съжаление рядко се среща (аз също не мога да се похваля с това ;) )

Колкото до "изразяването на гражданската позиция", за мен то е един удобен начин хората да не правят по същество абсолютно нищо, но да се чувстват отговорни и съпричастни към това, което се случва в обществото. На мен лично ми е омръзнало от хора, които непрекъснато посочват недостатъците на останалите, на системата или на каквото още могат да се сетят, а в същото време нямат никакъв принос към това нещата да се случват по-добре, каквото и да значи това.

За конкретния случай не бих могъл да взема отношение, тъй като не съм запознат нито с дейността на въпросната госпожа, нито с причината, поради която се държи по този начин, а освен това съм "образован и/или млад", но "безхаберен", което ме устройва напълно към момента. Не е за пренебрегване обаче фактът, че тя е успяла да привлече вниманието върху себе си, което в последно време става доста трудно и сякаш е възможно единствено ако се правиш на идиот. Дали има какво друго да покаже или не, това тепърва ще го разберем.

ПП: Беше време и аз като един сериозен човек да се изкажа в сериозната тема 8)
Туристът е човек, който намира най-трудния път да иде там, където няма абсолютно никаква работа.
Аватар
bairbudala

Мнениеот makaroni » Чет Апр 22, 2010 1:56 pm

по повод отзивите ви за "ненормалното" поведение на проф.Борисова:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2928271

и НЕ РЕЖЕТЕ, ПРЕДИ ДА МЕРИТЕ
makaroni

Мнениеот The Old Man » Чет Апр 22, 2010 7:18 pm

Щях да се "изкажа" и аз, ама понеже темата е "сериозна", май по-добре да "помълча".
Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка.
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.
http://www.zazz.bg/play:5b37ddf8
Аватар
The Old Man

Мнениеот Vanya » Чет Апр 22, 2010 8:19 pm

makaroni написа:по повод отзивите ви за "ненормалното" поведение на проф.Б4орисова:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2928271

и НЕ РЕЖЕТЕ, ПРЕДИ ДА МЕРИТЕ

Пуснах видеото, защото показва някаква ситуация. Всеки има право да я анализира както иска и никой не може да бъде обвиняван за това.

Не мисля, че тази статия или което и да е изказване на въпросната госпожа или който и да било министър или политик звучи като нещо повече от празни приказки "като за пред хората". Каква нова каша ще забъркат само те си знаят! Потърпевшите сме ние, които постоянно се надяваме, че всяко ново събитие ще е по-добро.
Vanya

Мнениеот SunnySkies » Съб Май 15, 2010 12:22 pm

Всеки ден е добър ден. Юн Мън
Защото те води напред. Аз
Аватар
SunnySkies

Мнениеот The Old Man » Вто Апр 26, 2011 11:36 am

Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка.
Аватар
The Old Man

Мнениеот The Old Man » Сря Апр 27, 2011 11:24 pm

Аватар
The Old Man

Мнениеот optimeon » Пет Яну 04, 2019 7:24 pm

Защо е толкова сериозна тази тема? :D
косачки
optimeon

Предишна

Назад към Животът, Вселената и всичко останало...