Народни танци - ФОЛКЛОРИКА • Виж темата - Къде и кога започнахте да танцувате?

Форум

за български народни танци, песни, музика и обичаи

Къде и кога започнахте да танцувате?

Kоя ви е любимата народна песен, какво хоро искате да научите или да споделите, какво ви кара да танцувате...
Народни носии, музикални инструменти, обичаи и традиции, празници, етнографски области...

Модератори: geleto, pupins

Re: Къде и кога започнахте да танцувате?

Мнениеот milleniumbk » Чет Мар 29, 2012 6:53 pm

От малък обичам българската музика и българските танци и хора. Винаги съм искал да се науча да играя, но в училище ни учиха много набързо и некачествено. Успях да науча само 1-2 хора. Фактически знаех само Право и Дунавско хоро. Много ме беше яд, че не мога да танцувам повечето хора. Играех само тези две хора, които знаех. Опитах разни приятели, които знаят повече хора да ми ги обяснят, но те не можаха да ми ги обяснят добре и така пак нищо не научих. Миналата година ходих на събора в Жеравна и докато хората се забавляваха, играейки разни хора, аз трябваше да гледам повече от времето отстрани. Тогава твърдо реших, че трябва да намеря някъде, където да науча най-сетне да играя нашите български хора. Разбрах за клубовете за народни танци и реших да се запиша. От както почнах активно да танцувам наистина се чувствам прекрасно и физически и психически и с нетърпение очаквам дните когато имаме репетиции. Намерих и нови прекрасни приятели, понеже съм забелязал, че които се занимават с музика и танци са хора с широки сърца. Възнамерявам и занапред да се занимавам и изучавам нашите прекрасни народни хора, където и да съм.
milleniumbk

Мнениеот optimeon » Пет Мар 02, 2018 9:07 am

От няколко години много се запалих. Една приятелка е учителка по народни танци. Постоянно ме убеждаваше да отида поне един път. Направих го и оттогава ходя при всяка удобна възможност. :)

Вход Мениджър мнение,пресовани скари,метални стълби,Бебешки клинове
optimeon

Мнениеот moon21 » Съб Мар 17, 2018 6:43 pm

Танцувам още от малка. Нашите ме записаха на уроци в детската градина!
моторни масла,обучение в чужбина,протектор за матрак,перлени мазилки
moon21

Предишна

Назад към Всичко за българския фолклор